Tmavě vínová hedvábná kravata "grenadin" s proužkem Premium

1 349 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Vínová hedvábná kravata s tradičními diagonálními proužky. Kravata skvěle doplní světlejší košile a díky svým barvám se dobře kombinuje s různými druhy sak a obleků. Hedvábná kravata je vůbec tou nejformálnější kravatou, proto je vhodná na slavnostní události.

A co znamená "grenadin"? Grenadin je zvláštní způsob tkaní hedvábných látek, dnes prakticky výhradně na kravaty. Je velmi lehký, jemný a hedvábné nitě nejsou tkány tak hustě, jako u klasického žakáru (angl. jacquard). Grenadin je charakteristický svou jedinečnou strukturou a jemným leskem. Vyžaduje však velmi šetrné zacházení a opatrné rozvazování uzlu.

Udrzba1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kravata je vyrobena kompletně ručně, klasickým způsobem - takovým, který se používal na začátku minulého století a dnes se s ním setkáme jen u těch nejkvalitnějších kravat.

Jednotlivé díly kravaty jsou stříhány ručně, a to včetně vlněné výztuhy. Svrchní materiál - 100 % přírodní hedvábí - pochází ze severní Itálie, z oblasti Como, která je proslulá několikasetletou výrobou hedvábných látek.

Kravata je klasické konstrukce "Three-Fold" - to znamená, že kravata je po celé dálce třikrát přeložena a vyztužena, v našem případě přírodní vlnou. Typickým znakem ručně zpracovaných kravat jsou "nepodšité" konce - cípy, označovány v angličtině jako "Untipped". Zadní šev kravaty je došíván ručně, hedvábnými nitěmi německé výroby.

Kravata je výrazně jemnější a poddajnější, než běžné polyesterové. To vám umožní vytvořit jak úzký klasický uzel "four in hand", tak mohutnější symetrický "windsor".

Při rozvazování kravaty postupujte opatrně a uzel rozvazujte v opačném postupu, než jakým jste ho uvazovali. Táhnutím za uzel by mohlo dojít k přetržení hedvábné nitě.

Vyrobeno ručně v České republice.
Dodáváme v dárkové krabičce.
Délka kravaty: přibližně 148 centimetrů
Šířka kravaty (v nejširším místě): 7,5 centimetru
Použité materiály: 100 % hedvábí

Doplňkové parametry

Kategorie: Kravaty
Barva: Bílá, Červená, Modrá
Materiál: Hedvábí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz