O nás

Kdo jsme?

1_1

Romanovi je 23 let a narodil se v jižních Čechách. Od narození žil se svojí babičkou a neslyšící maminkou v jedné domácnosti. Protože nebyl nikdo jiný, kdo by se postaral o jeho maminku, musel jí již odmala doprovázet na úřady a pomáhat jí ve věcech týkajících se práce. Přestože díky tomu zanedbával školu, úspěšně odmaturoval a nastoupil na vysokou školu v Praze. Roman se v naší společnosti stará zejména o komunikaci s neslyšícími, se kterými se setkáváme, a jako my všichni se podílí na samotné výrobě všech našich produktů. Na starosti má také marketing, prezentaci naší značky Kolem Krku a komunikaci s obchodními partnery.

 

3

Honza pochází z Prahy, kde studoval dříve na střední škole a nyní i na vysoké. V létě oslavil své 21. narozeniny. Je tím, kdo v naší společnosti řeší objednávky materiálů, výrobu produktů a jejich prodej. Zkrátka vše od nití po zákaznické objednávky. Díky tomu, že má předchozí zkušenosti v oboru, navrhuje i vlastní materiály a střihy. Je také tím, kdo se snaží našim zákazníkům předat naše firemní hodnoty a představit značku Kolem Krku. Ostatně proto také pro Vás píše tento text :-)

 

2_1

Petra je Romanova maminka. Pochází z jižních Čech, kde také vyrůstala. Ve svých třech letech, když si doma hrála, nešťastně upadla, poranila si hlavu a ze dne na den kompletně ztratila sluch. Později se vyučila švadlenou, ale nikdy neměla možnost v tomto oboru pracovat. To se ovšem se vznikem projektu Kolem Krku změnilo a dnes společně s námi tvoří skvělé pánské kravaty, motýlky a mnoho dalších originálních doplňků.

5

 

Jak to celé vzniklo?

Na počátku stály dva, na první pohled zcela neslučitelné, nápady. Roman hledal způsob, jakým by mohl pomoci své neslyšící mamince. Již od malička sledoval to, jak nesmírně obtížné je pro sluchově postižené najít takovou práci, kterou budou mít rádi a za kterou budou férově ohodnoceni. A především takovou práci, při které alespoň na chvíli zapomenou na svůj handicap.

Dodnes je bohužel běžnou praxí, že jsou osoby se sluchovým postižením zaměstnávány na více než podřadných místech. A byť na ně zaměstnavatelé pobírají státní příspěvky, obvykle nedosáhnou na více než minimální mzdu. Navíc, přestože ekonomika zažívá prudký růst, pracovních míst pro sluchově postižené nepřibývá, ba naopak. To chtěl Roman změnit a konečně mamince i dalším osobám s tímto handicapem nabídnout důstojnou práci.

6

Honza, do doby než poznal Romana, řešil zcela odlišný problém. Vždy byl milovníkem klasické pánské módy, a proto ho velmi tížilo, v jakém stavu se v současné době nachází český textilní průmysl. Průmyslové odvětví, ve kterém jsme ještě v 1. polovině minulého století byli na světové špičce. Doslova. Jenže potom přišel “vítězný” únor a 40 let temna. To, co nebylo zničeno úplně, zůstalo v dezolátním stavu a jen opravdoví srdcaři začali pomalu s obnovou některých starých továren. Další zdrcující ránou pro náš textilní průmysl byla vlna levného textilu z Východu.

Honza se proto rozhodl založit takový podnik, který nabídne vysoce kvalitní výrobky z prvotřídních materiálů, které navážou na řemeslnou tradici z období první republiky – z období, ve kterém oděvní výrobky nevznikaly v obrovských šedých továrnách, ale u malých lokálních řemeslníků.

2

 

Naše hodnoty - "tři pilíře"

Podpora neslyšících a jinak sluchově handicapovaných

Udržitelnost v módě a výroba s ohledem na přírodu

Tradiční ruční výroba s úctou k řemeslu

O nas (1)

Od samého počátku stojí projekt Kolem Krku právě na těchto třech základních pilířích. Ať se časem naše výroba i společnost posune kamkoliv, pilíře se nikdy nezmění. 

Více o materiálech, postupu výroby, způsobu balení našich produktů, udržitelné módě i o světě neslyšících se můžete dozvědět na našich stránkách na Facebooku nebo Instagramu.

Koupí našich produktů dáváte také najevo to, že Vám opravdu záleží na tom, co nosíte a kupujete. Kolem Krku se zavázalo každoročně darovat organizaci Tichý svět o.p.s. 5% ze svého zisku. Více o jejich práci pro sluchově postižené se dozvíte na www.tichysvet.cz/.

4

 

Současnost a vize do budoucnosti

Dnes stojíme na samém počátku naší cesty. Podařilo se nám získat unikátní know-how výroby tradičních pánských kravat, motýlků a dalších doplňků. Našli jsme celou řadu dodavatelů těch nejkvalitnějších materiálů, ze kterých nyní můžeme tvořit.

Prosíme Vás však o trpělivost – neustále pracujeme na výrobě nových produktů, které postupně přidáváme do naší nabídky. Zatím nabízíme pouze část z toho, co plánujeme vyrábět. Postupem času budeme přidávat nové kravaty, motýlky, kapesníčky či askoty. Předpokládáme, že do konce roku 2020 bude naše nabídka vcelku kompletní.

V budoucnu bychom rádi dali příležitost dalším lidem se sluchovým postižením a otevřeli kamennou prodejnu s dílnou. To jsou ovšem cíle vzdálené a bude záležet pouze na Vás, zda se nám to podaří.

 O nas (2)

 

Našim zákazníkům

A na závěr snad to nejdůležitější. Obracím se na Vás všechny, na ty, kteří rozhodnou o našem úspěchu či neúspěchu, na naše současné a budoucí zákazníky.

Rozmýšlejte, prosím, jaké výrobky si pořizujete. Není důležité mít desítky různých věcí. Ve skutečnosti jich stačí mít pár. Kvalitních, krásných, nadčasových a s příběhem.

Upřednostněte kvalitu před kvantitou. Žijeme v době, kdy si všelijaké produkty můžete koupit až za směšně nízkou cenu.  Nenechte se svést a pozastavte se nad tím, zda je produkt opravdu kvalitní a za jakých podmínek byl vyroben.

Myslete také na přírodu – na to, jaké materiály byly použity k výrobě. Zda čistě přírodní, či syntetické. Důležité je také to, jak dlouhou vzdálenost k Vám produkt musel urazit.

A hlavně – nebojte se být jedineční. Noste to, co jen tak někdo mít nebude.

7

 

Pevně věříme, že Vás, kterým není lhostejné, co nosíte, najdeme celou řadu. Těšíme se, až nám dáte svou důvěru a my Vám budeme moci ukázat, co umíme. A děkujeme Vám všem, kteří jste u nás již nakoupili či nás jiným způsobem podpořili – velmi si toho vážíme.

 

V úctě

Honza, Roman a Petra
K
olem Krku

24. 2. 2020 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení